CompactRIO Scan Mode - programowe wykrywanie modułów

Tematy związane z LabVIEW pracującym w czasie rzeczywistym.
Awatar użytkownika
czab
Posty: 54
Rejestracja: 26 cze 2011 14:59
Wersja środowiska: LabVIEW 2011

CompactRIO Scan Mode - programowe wykrywanie modułów

Post autor: czab »

To mój pierwszy post na forum, więc witam wszystkich :)
[jeśli źle wybrałem kategorię, uprzejmie proszę o przeniesienie do właściwej - wahałem się pomiędzy "sprzęt" i "RT"]

Otrzymałem za zadanie zaprojektowanie aplikacji dydaktycznej z wykorzystaniem CompactRIO pracującego w trybie Scan. Aplikacja ma za zadanie demonstrować podstawowe możliwości pomiarowe urządzenia w tym trybie - z możliwością zmiany parametrów specyficznych dla każdej karty (takich jak np. rodzaj sensora lub zakresu pomiarowego) z poziomu interfejsu użytkownika - a także z wykrywaniem, jakie moduły pomiarowe są obecnie podłączone do urządzenia.

O ile problem konfiguracji poszczególnych daje się dość łatwo rozwiązać, utknąłem przy wykrywaniu, jakie karty są obecnie podłączone do CompactRIO. Starałem się zaimplementować rozwiązanie opisane w artykule http://zone.ni.com/devzone/cda/tut/p/id/9351 , z przykładem kodu załączonym tutaj: https://decibel.ni.com/content/docs/DOC-6063 .

Przy próbie odpalenia kodu przykładowego, I/O Variable Container zwraca pustą tablicę w Property Children[], także kontener ni.var.io nie zawiera żadnych zmiennych, co uniemożliwia jakąkolwiek identyfikację modułów z poziomu LabVIEW.

Zastanawiam się, czy wynika to ze złego skonfigurowania projektu, czy może z konieczności doinstalowania jakiegoś dodatkowego API? Nie bardzo wiem, jakie ustawienia projektu są istotne do podania, dodam tylko że wszystkie moduły są bezproblemowo widoczne z poziomu Project Explorera.

Projekt rozwijam na LabVIEW 2009 ze sterownikami NI-RIO 3.4, Sprzęt, którego używam to kontroler cRIO 9025 i chassis cRIO 9118.
Obrazek
Awatar użytkownika
Nowszy
Posty: 504
Rejestracja: 30 maja 2008 08:33
Wersja środowiska: LabVIEW 2011
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

CompactRIO Scan Mode - programowe wykrywanie modułów

Post autor: Nowszy »

Witaj

Myślę, że niestety nie mamy wystarczającej liczby użytkowników z CompactRIO żeby ci pomóc. Najlepiej skontaktuj się ze wsparciem NI, najlepiej opisz wszystko w mailu: techsupport@ni.com
Pozdrawiam, Maciek Antonik
Edu4Industry
Awatar użytkownika
wino
Posty: 549
Rejestracja: 23 gru 2005 00:00
Wersja środowiska: Nie mam LabVIEW
Lokalizacja: Kraków

Re: CompactRIO Scan Mode - programowe wykrywanie modułów

Post autor: wino »

Sprawdziliśmy to z kolegą i u nas to też nie działa.
Awatar użytkownika
wino
Posty: 549
Rejestracja: 23 gru 2005 00:00
Wersja środowiska: Nie mam LabVIEW
Lokalizacja: Kraków

Re: CompactRIO Scan Mode - programowe wykrywanie modułów

Post autor: wino »

Możesz zamieścić projekt, z którego korzystasz?

Bo nam się chyba udało użyć tej funkcji, tylko mamy sbRIO, a nie cRIO i zaproponowana metoda wykryła moduł, ale nie potrafiła odczytać jego właściwości.
Awatar użytkownika
czab
Posty: 54
Rejestracja: 26 cze 2011 14:59
Wersja środowiska: LabVIEW 2011

Re: CompactRIO Scan Mode - programowe wykrywanie modułów

Post autor: czab »

Dopiero we wtorek będę miał dostęp do laboratorium z cRIO, w domu nie mam wgranego nawet toolkitu RT. Niemniej jednak, korzystałem z kodu przykładowego, podmieniając tylko urządzenie. Z przyjemnością zobaczyłbym za to, co Wam udało się napisać.

Odnośnie dostępu do własności, robicie rzutowanie "to more specific class" na RSI module?
Obrazek
Awatar użytkownika
set-han
Posty: 17
Rejestracja: 31 lip 2009 04:10
Wersja środowiska: LabVIEW 2012
Lokalizacja: Krakow

Re: CompactRIO Scan Mode - programowe wykrywanie modułów

Post autor: set-han »

Udało się nam wykryć moduły korzystając z biblioteki CRI znalezionej pod adresem http://zone.ni.com/devzone/cda/epd/p/id/1717#

Ściągnąłem wersję dla labview 2010 1.2 beta i wykryło moduły podpięte do sbRIO-9631. Funkcje do wykrywania modułów podpiętych do cRIO-9118 też są.
Awatar użytkownika
czab
Posty: 54
Rejestracja: 26 cze 2011 14:59
Wersja środowiska: LabVIEW 2011

Re: CompactRIO Scan Mode - programowe wykrywanie modułów

Post autor: czab »

Zgadza się, niemniej jednak robiliście to w FPGA Mode, nie w Scanie, prawda?
Obrazek
Awatar użytkownika
wino
Posty: 549
Rejestracja: 23 gru 2005 00:00
Wersja środowiska: Nie mam LabVIEW
Lokalizacja: Kraków

Re: CompactRIO Scan Mode - programowe wykrywanie modułów

Post autor: wino »

To o czym napisał set-han jest rzeczywiście odnośnie modułu działającego pod FPGA, ale udało nam się wykryć moduły skonfigurowane jako scan mode. Tylko wykryć ich ilość. Konwersja na RSI Interface zwraca błąd.
Awatar użytkownika
n_dakota
Posty: 58
Rejestracja: 23 sty 2011 13:32
Wersja środowiska: LabVIEW 2018
Lokalizacja: Budapeszt

Re: CompactRIO Scan Mode - programowe wykrywanie modułów

Post autor: n_dakota »

Czy ktoś w Was jest w stanie podrzucić mi bibliotekę "nNIBlueBus_nCrioFixed_nRefnum.dll" ?

Gdy uruchamiam przykładowy program, o którym powyżej pisze kolega @czab oraz inny, który dostałem od Pomocy Technicznej wyskakuje mi prośba o tą bibliotekę. Nie wiem czy ten fakt jest powiązany z awarią dysku, którą mieliśmy w tamtym tygodniu.
Załączniki
nolibrary.JPG
ODPOWIEDZ