Wywoływanie sieci neuronowej na obrazkach

Tematyka związana z tworzeniem aplikacji w LabVIEW do obsługi wizji oraz wszelkich operacji na obrazie.
Strzechu
Posty: 6
Rejestracja: 05 paź 2016 22:43
Wersja środowiska: LabVIEW 2017

Wywoływanie sieci neuronowej na obrazkach

Post autor: Strzechu »

Witajcie,

Aktualnie pracuję nad tym, aby zastosować sieci do rozpoznawania różnych rud kopalnianych. Dane z różnych kamer, jest X-ray, RGB, SWIR i UV.
Zastanawiamy się razem z zespołem jak najszybciej wywołać taką sieć w trakcie działania maszyny sortującej.

Specyfikacja:
w jednej ramce obrazu jest około 30-50 kamieni, każdy mieści się w kwadracie około 100x100 pikseli (u8, u16, u32 w zależności od technologii) i mamy około 20ms na analizę tego za pomocą sieci (50ms max, ale to już na sieci full wypas która wszystko za nas zrobi i jeszcze wyśle pocztówkę z kopalni na drugim końcu świata) :)

Pomysły:
IMAQ DL toolkit - funkcje dostarczane razem z modułem VISION, pozwalają na wywołanie gotowego modelu Frozen Graph lub Saved Model (my testowaliśmy ten pierwszy). Działa przy wysyłaniu pojedynczego obrazka, jedno wywołanie zajmuje około 5ms, pewnie ładuje sobie za każdym razem biblioteki, jak chciałem załadować całą ramkę ze wskazaniem gdzie są kamienie (ROI) to już się zaczęło sypać. Brak wsparcia dla GPU

Ngene DL toolkit - toolkit firmy Ngene, właśnie go testujemy, dużym plusem jest integracja z GPU, ale nie mamy jeszcze wyników z trenowania sieci

Czy Państwo Forumowicze widzą jakieś błędy w rozumowaniu albo znają jakieś inne narzędzie lub sposób na efektywne wywołanie wyuczonego modelu w Labview?

Pozdrawiam,
Strzechu
Awatar użytkownika
smiga
Administrator
Posty: 799
Rejestracja: 04 paź 2009 12:41
Wersja środowiska: LabVIEW 2016
Lokalizacja: Słupsk

Re: Wywoływanie sieci neuronowej na obrazkach

Post autor: smiga »

W działce AI najmocniejszy dziś jest pewnie Python, więc innym sposobem jest uruchomienie z LabVIEW kodu Pythona, a później zabranie wyników do LabVIEW celem dalszej obróbki.
__ Arkadiusz Śmigielski, tel. 662 01 01 74___
ObrazekObrazekObrazek
Zyga
Posty: 86
Rejestracja: 26 sty 2012 23:36
Wersja środowiska: LabVIEW 2011

Re: Wywoływanie sieci neuronowej na obrazkach

Post autor: Zyga »

Rzuć okiem na to:
https://lavag.org/topic/22489-let%E2%80 ... ent-139274
Nie wgłębiałem się w temat, natomiast rzuciło mi się w oczy, może coś dla Ciebie.
ODPOWIEDZ