Ograniczenia MathScript Node

Jeśli masz coś do powiedzenia w sprawie LabVIEW napisz. Tutaj są tematy, których nie można uściślić do innych działów.
spalinowy
Posty: 169
Rejestracja: 03 lut 2012 15:09
Wersja środowiska: LabVIEW 2017
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Ograniczenia MathScript Node

Post autor: spalinowy »

Napiszę tu taką ciekawostkę dotyczącą MathScript Node. Może ktoś o tym już wie, ale dla mnie to coś nowego i jednocześnie zaskakującego. A może ktoś będzie potrafił wyjaśnić z czego to wynika.
W jednym z postów opisałem problem z rozkładem transmitancji (TU, ale znalazłem inny sposób jej wyznaczenia. Posłużyłem się w tym celu częściowo MathScript Node. Częściowo, ponieważ rozkład mianownika okazał się dość prosty do zrobienia za pomocą tej funkcji. Natomiast w przypadku licznika należało rozwiązać układ równań. Wyznaczyłem współczynniki, ale opis czterech współczynników zajął 40 str A4 (Rimes New Roman, 12). Ale liczba stron w Word jest nieistotna, bo całość wkleiłem do MathScript Node. I tu pojawił się problem.
Otóż VI zaczął się zawieszać, a potem LV padło. No to zacząłem wklejać równania pojedynczo (po 10 A4) no i pierwsze weszło, drugie po jakimś czasie też, a z trzecim dałem sobie siana po 3 zamknięciach LV. Równania tak obciążyły LV, że nawet nie dało się odzyskać ostatniej sesji, bo od razu zawieszało się. Okazało się, że MathScript Node ma ograniczenie w długości formuł, jakie przyjmuje. Zobacz w załączonym VI. Część linijek jest kolorowa, a część nie.
No i tu na koniec rozwiązanie problemu. Pomocna była funkcja Formula Node. Tu wkleiłem całość równań i weszło wszystko natychmiastowo, a do tego działa bez zacięcia.
Załączniki
Chyba max.vi
(126.17 KiB) Pobrany 272 razy
Awatar użytkownika
smiga
Administrator
Posty: 799
Rejestracja: 04 paź 2009 12:41
Wersja środowiska: LabVIEW 2016
Lokalizacja: Słupsk

Re: Ograniczenia MathScript Node

Post autor: smiga »

Mnie ten VI wywala LabVIEW już przy samym otwieraniu go. :)
__ Arkadiusz Śmigielski, tel. 662 01 01 74___
ObrazekObrazekObrazek
spalinowy
Posty: 169
Rejestracja: 03 lut 2012 15:09
Wersja środowiska: LabVIEW 2017
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ograniczenia MathScript Node

Post autor: spalinowy »

Jestem z siebie dumny, że przyparłem do ściany LV :D
Oczywiście nie jest to za dobry styl programowania, ale nie wiem, czy jest inny sposób na coś takiego. Bo nie chciałbym tego układać ręcznie z sumatorów i innych elementów palety Numeric.
Dla tych, co nie mogą otworzyć zamieszczam jeszcze grafikę. A dla ciekawskich równania, które tam próbowałem wcisnąć.
Załączniki
Współczynniki licznika.doc
(208.5 KiB) Pobrany 256 razy
MathScript Node.png
ODPOWIEDZ