Zapisywanie wykresu w pliku tekstowym

Jeśli masz coś do powiedzenia w sprawie LabVIEW napisz. Tutaj są tematy, których nie można uściślić do innych działów.
Carrie2005
Posty: 1
Rejestracja: 24 maja 2020 09:10
Wersja środowiska: LabVIEW 2017

Zapisywanie wykresu w pliku tekstowym

Post autor: Carrie2005 »

Dzień dobry
Dopiero uczę się pracy w tym programie, więc bardzo proszę o pomoc.

Mam do zrobienia prosty program, który nagrywa dźwięk z mikrofonu, sygnał umieszcza na wykresie, dodatkowo wykonuje transformatę Fouriera tego sygnału, a następnie po kliknięciu przycisku Save As... zapisuje oba wykresy do plików tekstowych. Program ma zaczynać nagrywanie po kliknięciu przycisku Record. Chciałabym ponadto, aby było możliwe wykonanie wielu pomiarów, przed kliknięciem przycisku Save As. I tu pojawia się problem.

Utworzyłam struktórę event, żeby nagrywanie rozpoczynało się po wciśnięciu przycisku record. W osobnej strukturze dodałam przycisk save as. Wówczas program wykonuje się tylko raz z oczywistych względów, tzn dźwięk nagrywa się tylko po pierwszym kliknięciu przycisku record. Drugie kliknięcie nic nie daje. Ale wtedy program zapisuje do pliku tekstowego sygnał bardzo dobrze, jest tam wszystko. Aby móc wykonać wiele pomiarów przed zapisaniem, strukturę odpowiedzialną za nagrywanie umieściłam w while loop z warunkiem zakończenia (przycisk stop). Wówczas jednak po wciśnięciu przycisku save as program nie zapisuje dokładnych danych z pomiaru. Domyślam się, że jest tak dlatego, że struktura z nagrywaniem się zakończyła i program nie wyciąga tych danych. Jak więc można sobie z tym poradzić? Tak, aby możliwe było wykonanie dowolnej liczby pomiarów, każdego po kliknięciu przycisku record, a następnie zapisanie wyników w pliku tekstowym, ale dopiero po wciśnięciu przycisku save as?

Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję za odpowiedzi.
Awatar użytkownika
smiga
Administrator
Posty: 799
Rejestracja: 04 paź 2009 12:41
Wersja środowiska: LabVIEW 2016
Lokalizacja: Słupsk

Re: Zapisywanie wykresu w pliku tekstowym

Post autor: smiga »

Wrzuć swój kod - widząc go, na pewno pomożemy :)
__ Arkadiusz Śmigielski, tel. 662 01 01 74___
ObrazekObrazekObrazek
ODPOWIEDZ