Tablica wartości

Jeśli masz coś do powiedzenia w sprawie LabVIEW napisz. Tutaj są tematy, których nie można uściślić do innych działów.
spalinowy
Posty: 169
Rejestracja: 03 lut 2012 15:09
Wersja środowiska: LabVIEW 2017
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Tablica wartości

Post autor: spalinowy »

Mam trudność niestety z odpowiednim wyświetleniem danych uzyskanych z czujnika. Wiem, że to dość podstawowa wiedza, ale nie mogę sobie z tym poradzić. Chodzi o to, że kolejne dane odbierane z czujnika powinny być umieszczone w kolejnych wierszach tablicy. Jednak jedyne co uzyskuję, to albo wyświetlane są wszystkie kolejno w pierwszej komórce, albo ta sama we wszystkich 14 komórkach. Co robię nie tak lub czego nie robię?
VI.png
Załączniki
I2C Host 2.1.vi
(36.83 KiB) Pobrany 154 razy
marek323
OptiNav
Posty: 20
Rejestracja: 19 cze 2011 13:27
Wersja środowiska: LabVIEW 2017

Re: Tablica wartości

Post autor: marek323 »

Zaczął bym od tego, że podczas jednego odczytu dostajesz tak naprawdę jednoelementową tablicę (o ile dobrze rozumiem ten bloczek, bo nie mam tego toolkitu), a podczas inicjalizacji fora wrzucasz tam czternastoelementową tablicę zer. Więc for wykona się tylko raz i wrzuci to co odczytałeś pod index 0, a reszta 0 przesunie się o jeden do przodu. Otrzymasz tak 15 elementową tablice z czymś pod indeksem 0 i czternastoma zerami.
Nie lepiej zindeksować tą tablicę, która odczytujesz? Zerowy element będzie tym bajtem, który odczytałeś.
Jak chcesz to składać w tablicę, to najprościej budować tablicę po każdej iteracji while'a.
ODPOWIEDZ