IMAQ Find Concentric Edge

Tematyka związana z tworzeniem aplikacji w LabVIEW do obsługi wizji oraz wszelkich operacji na obrazie.
Awatar użytkownika
m3wm3
Posty: 22
Rejestracja: 10 gru 2009 22:33
Wersja środowiska: LabVIEW 8.6

IMAQ Find Concentric Edge

Post autor: m3wm3 »

Witam forumowiczów :)

Tym razem mój problem dotyczy vi'a IMAQ Find Concentric Edge.

Może opiszę pokrótce o co w programie biega. Ładujemy znacznik lub dwa, ładujemy obraz, a program w obrazie szuka znaczników bazując na okręgach i fragmentach pierścienia znaczników. Program działa w miarę fajnie, kilka usprawnień jeszcze trzeba dodać, ale myślałem, że będzie gorzej.

Problem pojawia się natomiast w momencie... hmm, no właśnie nie wiem i nie jestem w stanie stwierdzić. Jakby ktoś miał ochotę popatrzeć, to załączyłem programik i potrzebne obrazy. Żeby 'wywołać' problem należy załadować dowolny znacznik, natomiast jako obraz - plik: 'test001.jpg' lub '100_4395.jpg' i kliknąć "Przeszukaj obraz'. Wyświetla się komunikat o niewłaściwej liczbie doprowadzonych punktów (a przynajmniej tak mi się wydaje).

Na początku myślałem, że chodzi o to, że na obrazie są okręgi, które nie pasują do wzorca, ale test na obrazie 'test0022.jpg' to podejrzenie wyklucza, bo można załadować dowolną ilość dowolnych znaczników i nic się nie sypie. Może to ogólnie zbyt duża ilość znalezionych okręgów, ale to mi też nie za bardzo pasuje :(

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam serdecznie :)
Załączniki
lvpl.rar
(1.14 MiB) Pobrany 362 razy
Awatar użytkownika
Nowszy
Posty: 504
Rejestracja: 30 maja 2008 08:33
Wersja środowiska: LabVIEW 2011
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

IMAQ Find Concentric Edge

Post autor: Nowszy »

uruchomiłem u siebie tak jak mówiłeś, u mnie nie ma błędu. Napisz konkretnie jaki komunikat błędu ci się pojawia.

Pozdr
Pozdrawiam, Maciek Antonik
Edu4Industry
Awatar użytkownika
m3wm3
Posty: 22
Rejestracja: 10 gru 2009 22:33
Wersja środowiska: LabVIEW 8.6

IMAQ Find Concentric Edge

Post autor: m3wm3 »

Hmm, dziwne...
Błąd:
bladq.jpg
bladq.jpg (17.52 KiB) Przejrzano 4544 razy
Proponuję jednak dodawać załączniki za pomocą opcji Dodaj załącznik w menu Edycji Posta. Po to jest ta opcja. Niektórzy (np. Ja) nie mają możliwości przeglądania zasobów Imageshack i innych podobnych serwerów. Pitol
Załącznik przeniesiony. bogdani :-)


Pozdrawiam
ODPOWIEDZ