Szukanie harmonicznych w przebiegu sin zakłóconem

Tematyka związana z tworzeniem aplikacji w LabVIEW do obsługi wizji oraz wszelkich operacji na obrazie.
Awatar użytkownika
ky3orr
Posty: 149
Rejestracja: 10 gru 2006 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 8.6
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Szukanie harmonicznych w przebiegu sin zakłóconem

Post autor: ky3orr »

może opiszesz ten inny sposób?
często szuka sie informacji w archiwach forum i tematy się ucinaja bez rozwiązań...
KY3ORR

Okablowanie audio / RF -> www.CabLAB.eu
seserek
Posty: 4
Rejestracja: 17 lis 2010 11:35
Wersja środowiska: LabVIEW 2010

Szukanie harmonicznych w przebiegu sin zakłóconem

Post autor: seserek »

Witam,
mam 2 pytania pokrewne do tematu, więc nie będę zakładał nowego wątku. Po pierwsze, chciałem spytać jak w elemencie 'Harmonic analyzer' podłaczyć wyjście 'components levels'? Nie potrafie zbudować działajacej tabeli. tzn. według konsoli błedów, po paru próbach typy są takie same niby, ale i tak są błędy. Przykład:
Obrazek

A drugi problem mam również z harmonicznymi, ale z elementem 'Distortion Memasurment'. Układ:
Obrazek

Dlaczego, mimo że wykres i logika mówią inaczej poziom harmonicznej 3 wg. Labview wynosi skrajnie mało, a THD ponad 1? Toć to nie mozliwe jest. To róznica dwóch sinusoid, z czego jedna ma 3 razy większą czestotliwośc od pierwszej. Używam Labview ver. 10. Problemy te skutecznie utrudniają mi napisanie pracy inżynierskiej, więc byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.

Zwłaszcza zależy mi na rozwiązaniu pierwszego preoblemu, bo póki co muszę podłaczać pod każdy sygnał parę elementów 'distortion measurment' zeby wyciągnąć harmoniczne, a tu mógłbym miec z jednego elementu wszystkie.
Ostatnio zmieniony 11 gru 2010 16:46 przez seserek, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ