HP34401A+LabVIEW 8.5+RS232

Wszelkie sprawy związane z LabVIEW i komunikacją ze sprzętem. Problemy i ciekawe rozwiązania.
Awatar użytkownika
Szymon_B
Posty: 2
Rejestracja: 09 lut 2010 16:11
Wersja środowiska: LabVIEW 8.5

HP34401A+LabVIEW 8.5+RS232

Post autor: Szymon_B »

Witam,

Jestem początkującym użytkownikiem LabViEW, dlatego możliwe, że będę mówił o banałach, proszę o wyrozumiałość.

Mam do napisania program w LabVIEW(korzystam 8.5), który ma się komunikować za pośrednictwem języka SCPI z multimetrem HP34401. Transmisja odbywa po porcie szeregowym RS232. Napisałem taki programik, wykorzystując schemat z BASICów Nationala. Program działał. Jednak po jakimś czasie, pomimo tego że nic nie zmieniłem w module, który odpowiadał za komunikację , wszystko się wysypało. Co ciekawe przestała nawet działać kopia zapasowa z czasów kiedy wszystko jeszcze śmigało.
Sprawdziłem więc kabel i przejściówkę, spróbowałem z innym komputerem(z takim ze sprzętowym RS), spróbowałem też z innym multimetrem. Nic nie pomagało. Co jest dziwne, kiedy wysyłam komendy za pośrednictwem MAXa to wszystko działa. I nawet ilość bitów stopu, czy protokół transmisji nie ma znaczenia.

Nie mam pojęcia co może się zepsuć w programie z trzema bloczkami. Tam jest tylko VISA Read, VISA Write i VISA Conf dla Serial'a. Wszystkie parametry są ze sobą zgrane. Przynajmniej tak mi się wydaje.

Jeśli ktoś kiedyś spotkał się z takim problemem proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
Szymon_B
Posty: 2
Rejestracja: 09 lut 2010 16:11
Wersja środowiska: LabVIEW 8.5

Re: HP34401A+LabVIEW 8.5+RS232

Post autor: Szymon_B »

Witam jeszcze raz,

Okazało się, że cały problem polegał na braku załączonej opcji wyświetlania delimiterów w zmiennych typu string. Cóż... mówiłem że jestem początkujący. Gdyby ktoś kiedyś męczył się z czymś takim, pamiętajcie o delimiterach. ;)
boni
Posty: 1
Rejestracja: 17 gru 2010 10:57
Wersja środowiska: Nie mam LabVIEW

HP34401A+LabVIEW 8.5+RS232

Post autor: boni »

Heh :) , właśnie szukałem rozwiązania mojego problemu i znalazłem , dzięki :)










--
http://alejka.pl/komputery/
ODPOWIEDZ