Zliczanie obiektów na obrazie (IMAQ Count Objects 2 VI)

Tematyka związana z tworzeniem aplikacji w LabVIEW do obsługi wizji oraz wszelkich operacji na obrazie.
marlubin
Posty: 9
Rejestracja: 27 lip 2011 20:52
Wersja środowiska: LabVIEW 2009

Zliczanie obiektów na obrazie (IMAQ Count Objects 2 VI)

Post autor: marlubin »

Witam wszystkich

Dopiero zaczynam tworzenie prostych funkcji w Labview dotyczących przetwarzania obrazu. (z tego względu proszę o wyrozumiałość w banalnych dla Was pytaniach, dla mnie one są "jeszcze" trudne)

Pierwszy mój problem dotyczy otrzymywania informacji o znalezionych obiektach na obrazie za pomocą bloczka Count objects 2.
Wprowadzam do niego obraz oraz cluster z parametrami szukanych obiektów jednak nie potrafię odczytać tablicy clustrów z danymi o obiektach.

poniżej załączam link do screna jak to u mnie wygląda.
Obrazek



Prosiłbym o informację jakie bloczki muszę użyć abym mógł np. wyświetlać te dane np w Numeric Control /Indicator lub innym sposobie wyświetlania[img]
Awatar użytkownika
smiga
Administrator
Posty: 801
Rejestracja: 04 paź 2009 12:41
Wersja środowiska: LabVIEW 2019
Lokalizacja: Słupsk

Re: Zliczanie obiektów na obrazie (IMAQ Count Objects 2 VI)

Post autor: smiga »

Nie wiem czy w ten sposób sobie ułatwiasz zmieniając tablicę wyjściową na klaster (możesz w pętli for odczytywać parametry każdego obiektu czyli element po elemencie tablicy ... i Unbandle) ... ale to nie ma większego znaczenia bo dalej masz klastry i stosujesz Unbundle (przy znakach zapytania). Jak wstawisz tam Unbundle by Name więcej zobaczysz. Na wyjściu dalej masz klastry, więc znowu podepnij Unbundle by Name, a później na wyjściu prawym myszy i Create Indicator. Oczywiście w dowolnym kroku możesz zrobić Create Indicator i podglądnąć jak taki klaster wygląda i co ma w środku.
... mam nadzieję, że o to chodziło.
__ Arkadiusz Śmigielski, tel. 662 01 01 74___
ObrazekObrazekObrazek
PiDi
Posty: 641
Rejestracja: 31 gru 2010 01:36
Wersja środowiska: LabVIEW 2017
Lokalizacja: Katowice

Re: Zliczanie obiektów na obrazie (IMAQ Count Objects 2 VI)

Post autor: PiDi »

Ja z góry założę, że ta konwersja tablicy na klaster wynika z "Dopiero zaczynam" kolegi marlubina, dlatego polecę takie oto rozwiązanie:
obiekty.png
obiekty.png (15.69 KiB) Przejrzano 6751 razy
I dalej już robić z tym co dusza zapragnie.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
marlubin
Posty: 9
Rejestracja: 27 lip 2011 20:52
Wersja środowiska: LabVIEW 2009

Re: Zliczanie obiektów na obrazie (IMAQ Count Objects 2 VI)

Post autor: marlubin »

PiDi pisze:Ja z góry założę, że ta konwersja tablicy na klaster wynika z "Dopiero zaczynam" kolegi marlubina, dlatego polecę takie oto rozwiązanie:
obiekty.png
I dalej już robić z tym co dusza zapragnie.
Dokładnie o to mi chodziło, jak napotkam kolejne problemy przy moich pierwszych krokach z LabView (a napewno napotkam , to tylko kwestia czasu) to pozwolę sobie poprosić ponownie kolegów z forum o pomoc.
ODPOWIEDZ