Funkcja z DLL i jej wywołanie - okno uwierzytelniania

Jeśli masz coś do powiedzenia w sprawie LabVIEW napisz. Tutaj są tematy, których nie można uściślić do innych działów.
bodyguardus
Posty: 3
Rejestracja: 05 cze 2012 14:18
Wersja środowiska: LabVIEW 2011

Funkcja z DLL i jej wywołanie - okno uwierzytelniania

Post autor: bodyguardus »

Cześć!

Na początku chciałbym się powitać, gdyż to mój pierwszy (i mam nadzieję nie ostatni ;) ) wpis na tym forum. Jestem początkującym programistą, a obeznanie z LabVIEW mam na poziomie CLAD.

A teraz do rzeczy:

Chcę zmusić LV do wywołania Windowsowego okienka uwierzytelniania (takie : http://lh5.ggpht.com/gduncan411/SE6OE0X ... imgmax=800). Z tego co udało mi się znaleźć, odpowiada za to CredUIPromptForCredentials (http://msdn.microsoft.com/en-us/library ... 85%29.aspx) i będę potrzebował do tego Call Library Function Node'a. Mam więc pytanie: czy mogę w tym Node przy zbudowaniu prototypu funkcji pominąć parametry opcjonalne? O ile z "gryzieniem" się standardowych typów nie powinno być problemów, o tyle nie wiem co zrobić ze wskaźnikiem do struktury (1 parametr), a w/g opisu nie jest mi on do niczego potrzebny. Jak to ugryźć?

Btw słyszałem, że można w LV zrobić własne okienko uwierzytelniania i też chętnie bym się dowiedział co i jak, aczkolwiek priorytetem jest to powyższe. :)
AGF
Posty: 109
Rejestracja: 26 lut 2010 13:41
Wersja środowiska: LabVIEW 2010
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Funkcja z DLL i jej wywołanie - okno uwierzytelniania

Post autor: AGF »

Niestety nie pracuje w tej chwili z LV więc nie mogę spojrzeć w konfigurację Call Library Function Node. Ale z tego co pamiętam to chyba by można było dać tam wskaźnik na coś innego (np.: *int_32, albo na *void jeżeli jest).
bodyguardus
Posty: 3
Rejestracja: 05 cze 2012 14:18
Wersja środowiska: LabVIEW 2011

Funkcja z DLL i jej wywołanie - okno uwierzytelniania

Post autor: bodyguardus »

Ok, zadziałało poprzez podanie przez wartość 0. Dzięki za odp.
PiDi
Posty: 641
Rejestracja: 31 gru 2010 01:36
Wersja środowiska: LabVIEW 2017
Lokalizacja: Katowice

Re: Funkcja z DLL i jej wywołanie - okno uwierzytelniania

Post autor: PiDi »

I działa, wywołujesz to okienko? Jeśli przez wartość podałeś tam 0, to podałeś null pointer po prostu. Nie rozkracza się to?
ObrazekObrazekObrazekObrazek
bodyguardus
Posty: 3
Rejestracja: 05 cze 2012 14:18
Wersja środowiska: LabVIEW 2011

Funkcja z DLL i jej wywołanie - okno uwierzytelniania

Post autor: bodyguardus »

Podałem nulla, bo i tak w 1 miejscu funkcja tego wymagała, a dla opcjonalnych argumentów na razie łyka :)
ODPOWIEDZ