Przetwarzanie danych odczytanych z portu COM

Jeśli masz coś do powiedzenia w sprawie LabVIEW napisz. Tutaj są tematy, których nie można uściślić do innych działów.
Lems
Posty: 1
Rejestracja: 26 kwie 2014 10:53
Wersja środowiska: LabVIEW 2013

Przetwarzanie danych odczytanych z portu COM

Post autor: Lems »

Hej,

To mój pierwszy post i pierwszy większy projekt w LV.

W ramach projektu studenckiego muszę zrobić urządzenie z bezprzewodową transmisją danych i możliwością przetwarzania i wizualizacji. LV wydaje się idealne.
Czujnik i część analogową mam zrobioną, transmisja po bluetooth działa. Jestem w stanie odczytać dane z portu com przy użyciu palety VISA.

Nie wiem jednak jak je przekonwertować na sygnał, tak by móc skorzystać z wszystkich dobrodziejstw gotowych bloczków takich jak gotowy filtry, wykrywanie narastającego zbocza itp :]

Przejrzałam forum, ale (jak to zwykle z początkującymi), ciężko mi zastosować to co znalazłam do własnych problemów.

W załączniku przesyłam to co mam do tej pory.

Pakiet danych przesyłanych przez bluetooth'a to [255, i, HB, LB], gdzie 255 to znacznik, którego używam do odnalezienia ramek (rozwiązanie tymczasowe, ale mój sygnał i tak raczej nie osiąga tak dużych wartości, by mógł zostać mylnie rozpoznany jako znacznik), i - licznik, HB - starszy bajt danej, LB - młodszy bajt danej (Musiałam dane zapisać w ten sposób, ponieważ mam przetwornik 10bitowy i nie mogę "na raz" wysłać jednej liczby).

Jedyne co jestem w stanie zrobić to wyrysować sobie dane na waveform chart.

Dodam, że chciałabym, żeby wszystko działało w czasie rzeczywistym. Ściągnęłam RealTime, ale na razie nie bardzo jeszcze ogarniam cokolwiek.


Moje pytania:
1) Co powinnam ściągnąć?
2) Jak uzyskać z tego co mam sygnał, a nie zmieniającą się w czasie wartość.

Strasznie długi ten post, ale chciałam, żeby był możliwie wyczerpujący :]
Załączniki
Aplikacja.vi
To co mam do tej pory
(23.65 KiB) Pobrany 346 razy
ODPOWIEDZ