Problem z przydzieleniem ścieżki do pliku dynamicznie

Tematy związane z tworzeniem dużych aplikacji. Zaganiednia dotyczące architektury oraz zasad tworzenia optymalnych rozwiązań.
lesiu90
Posty: 2
Rejestracja: 18 lis 2014 15:33
Wersja środowiska: LabVIEW 8.5

Problem z przydzieleniem ścieżki do pliku dynamicznie

Post autor: lesiu90 »

Witam szanowne grono! Jestem początkującym użytkownikiem Labview i mam kilka problemów z działaniem mojego programu, którego głównym zadaniem jest zapis danych z pewnym interwałem do pliku tekstowego. Do testów korzystam z funkcji sin później zostanie ona zastąpiona sygnałem pochodzącym z kontrolera DAQ Assist.

Proszę Was o podpowiedzi jak rozwiązać moje problemy:
- czy da się podpiąć pod przycisk otwieranie ścieżki i wybór ścieżki zapisu do pliku? Czy może być tylko tak juk u mnie na sztywno utworzenie pliku w momencie wywołania programu i później jego nadpisywanie? Jak to zrobić?
- do zapisu co pewien interwał wykorzystałem bloczek Elapsed Time, ale tą metodą przy naciśnięciu guzika aktywującego Elapsed Time nie zapisuje się u mnie pierwszy wynik, tylko muszę poczekać, aż czas minie i później następuje zapis do pliku drugiego pomiaru, czy ja się to jakoś obejść?

Panowie ratunku ;) Wszelkie wskazówki mile widziane.
Załączniki
Untitled.vi
Moje VI
(81.93 KiB) Pobrany 334 razy
pom.txt
wyniki zapisane
(195 Bajtów) Pobrany 325 razy
front
front
schemat blokowy
schemat blokowy
Grzesiek080
Posty: 82
Rejestracja: 26 maja 2009 07:18
Wersja środowiska: LabVIEW 2012
Lokalizacja: Sucha Beskidzka
Kontakt:

Re: Problem z przydzieleniem ścieżki do pliku dynamicznie

Post autor: Grzesiek080 »

Hej,

Odnośnie scieżki masz conajmniej 2 sposoby

1. Jesli usuniesz te sciezke która jest podana na poczatku wtedy wyskoczy ci popup window w celu wybrania pliku.
2. Możesz dodać "File Dialog" express vi gdzie mozesz skonfigurowac gdzie bedziesz poszukiwał pliku itp. Ten express ma szereg parametrów i napewno dostosujesz do swojego programu.

Odnosnie elapsed time to masz taki problem ze musi upłynąc czas aby mozna było wykonac pomiar. Mozesz wymusić przy pierwszym wywołaniu aby od razu wykonał elapsed time zmuszając go do przepełnienia. A pózniej już bedzie działał zgodnie z tym co bedzie ustawione.
lesiu90
Posty: 2
Rejestracja: 18 lis 2014 15:33
Wersja środowiska: LabVIEW 8.5

Re: Problem z przydzieleniem ścieżki do pliku dynamicznie

Post autor: lesiu90 »

Grzesiek dzięki za odpowiedź, jak zmusić Elapsed Time przepełnienia za pierwszym razem? Jaka jest na to metoda?
nephe
Posty: 9
Rejestracja: 24 kwie 2014 08:41
Wersja środowiska: LabVIEW 2013

Problem z przydzieleniem ścieżki do pliku dynamicznie

Post autor: nephe »

użyj shift register w którym będziesz zapisywał zmienną "zapis do pliku", w case true dla zapis do pliku sprawdzaj czy zmieniła się obecna wartość tej kontrolki z tą z shift registra (jeśli tak to wtedy na wyjściu z time has elapsed daj jeszcze ora z tym sygnałem, którym będziesz sprawdzał.
ODPOWIEDZ