Daq Assitant

Tematy związane z tworzeniem dużych aplikacji. Zaganiednia dotyczące architektury oraz zasad tworzenia optymalnych rozwiązań.
wawrzak
Posty: 5
Rejestracja: 15 gru 2014 21:04
Wersja środowiska: LabVIEW 2014

Daq Assitant

Post autor: wawrzak »

witam chce sie połączyć z kartą ni-6009, i zależy mi na tym żeby użyć dwóch okien daq assiatant w celu pomiaru napięcia z dwóch kanałów, gdy dodaje drugi element daq assiatant i próbóje odpalić program wyskakuje mi błąd Error50103: Possible reason(s):

NI Platform Services: The specified resource is reserved. The operation could not be completed as specified.

Task Name: _unnamedTask<4AB>
W czym problem?
PiDi
Posty: 641
Rejestracja: 31 gru 2010 01:36
Wersja środowiska: LabVIEW 2017
Lokalizacja: Katowice

Re: Daq Assitant

Post autor: PiDi »

Prawdopodobnie ta karta nie umożliwia równoczesnego tworzenia wielu tasków. Dlaczego nie dodasz tego drugiego kanału w tym samym DAQ Assistant?
ObrazekObrazekObrazekObrazek
wawrzak
Posty: 5
Rejestracja: 15 gru 2014 21:04
Wersja środowiska: LabVIEW 2014

Re: Daq Assitant

Post autor: wawrzak »

Chce wyznaczyć różnice faz jednego i drugiego sygnału i wartośći skuteczne tych sygnałów, do tego używałem elementu Extract Signal Tone information a jak bede miał z tego elementu dwa sygnały na wyjściu nie wiem za bardzo jak wyodrębnić te wartości z jednego daq :p
Paco_MS
Posty: 43
Rejestracja: 25 paź 2011 15:04
Wersja środowiska: LabVIEW 2014

Re: Daq Assitant

Post autor: Paco_MS »

Witam,
nie można obsłużyć jednego urządzenia w dwóch oddzielnych zadaniach (task-ach), DAQAssistant może mierzyć jednocześnie dwa kanały a ich rozdzielenie następuje za pomocą funkcji Express/SignalManipulation/Split Signals.
Split Signals rozdziela sygnał, w tym przypadku na dwa, gdzie kolejność sygnałów jest taka, jak w konfiguracji DAQAssistant.
Daj znać jak poszło...
wawrzak
Posty: 5
Rejestracja: 15 gru 2014 21:04
Wersja środowiska: LabVIEW 2014

Re: Daq Assitant

Post autor: wawrzak »

Dzięki wyszlo tak jak chciałem :)
ODPOWIEDZ