zapis wyników do pliku

Jeśli masz coś do powiedzenia w sprawie LabVIEW napisz. Tutaj są tematy, których nie można uściślić do innych działów.
efcebe
Posty: 4
Rejestracja: 06 sty 2015 16:28
Wersja środowiska: LabVIEW 8.0

zapis wyników do pliku

Post autor: efcebe »

Witam, zaczynam swoją przygodę z labview i mam do zrobienia pewne zadanie.

Otóż mam mam 4 podstawowe działania (-,+,*,/)

I mam to wszystko w while, w środku mathscript - mam 4 wyniki które zapisuje do tablicy. Potem z tej tablicy chciałbym żeby wyniki zostały zapisane do pliku txt a najlepiej do excela + graf.

Graf mam zrobiony ale nie wiem jak zapisać do pliku, próbowałem spreadsheet i measurement i nic nie chce działać


Byłbym wdzięczny za pomoc, jakieś nakierowanie, filmik itp.

Oczywiście szukałem i szukałem ale nic nie działa u mnie. Pozdrawiam.
PawelR
Posty: 38
Rejestracja: 03 sie 2014 16:12
Wersja środowiska: LabVIEW 2013

zapis wyników do pliku

Post autor: PawelR »

Rozumiem, że funkcję zapisującą masz w programie, ale nie daje ona wyniku?
Zacznij od sprawdzenia poprawności ścieżki - LabVIEW utworzy Ci plik, ale folderu - już nie (tzn. może to zrobić, ale odrębną funkcją, niż zapis pliku).
Jeśli ścieżka jest OK, spróbuj zdebugować program, uruchamiając go z "żarówką" (Highlight Execution). Możesz też pozakładać "sondy" (Probes), które pokażą ci wartości zmiennej idącej wybranym kabelkiem. Możesz też po prostu utworzyć indykator na kabelku, którym idą dane do zapisu. Jeśli nic się w nim nie pojawi, to błąd nie leży w zapisie, ale w reszcie kodu.

To wszystko podstawy, ale od nich najlepiej zacząć. Jak to nie pomoże, załącz program na forum, może coś zaradzimy :)
Powodzenia
Paweł
Pomogłem? Kliknij "Pochwal" :)
efcebe
Posty: 4
Rejestracja: 06 sty 2015 16:28
Wersja środowiska: LabVIEW 8.0

zapis wyników do pliku

Post autor: efcebe »

Dzieki Paweł za zainteresowanie. Używałem złej funckji - użyłem Array to Spreadsheet potem to do pliku XML i wszystko działa.
ODPOWIEDZ