Dostęp do aplikacji na podstawie listy

Tematy związane z tworzeniem dużych aplikacji. Zaganiednia dotyczące architektury oraz zasad tworzenia optymalnych rozwiązań.
elektryczny_mariusz
Posty: 13
Rejestracja: 13 lip 2015 21:55
Wersja środowiska: LabVIEW 2013

Dostęp do aplikacji na podstawie listy

Post autor: elektryczny_mariusz »

Witam!


Na początku chciałem się przywitać ze wszystkimi użytkownikami na tym forum, bowiem to mój pierwszy post. Siema :D

Chciałbym się zapytać jak zrobić taką rzecz- posiadam listę użytkowników w dowolnym formacie tekstowym i na podstawie tejże listy chciałbym udzielić dostępu do aplikacji. Myślałem nad tym,żeby to była aplikacja dostępna przez www i udzielać dostępu do aplikacji tylko tym, którzy są na liście adresów ip, ale nie jestem zadowolony z tego rozwiązania i pomyślałem czy nie da się "załadować" listy do aplikacji, a potem żeby użytkownik wybierał siebie z tej listy i wszystkie wyniki które uzyska zapisywały się do pliku- program ma realizować symulację pewnego filtru- dobrze byłoby gdyby jeszcze czas symulacji był ograniczony.

Wiem, że ten problem może być realizowany bardzo prosto i zadaje trywialne pytania lub jest zupełnie nierealizowany i zadaje bezsensowne pytanie ale widzę, że użytkownicy tego forum chcą sobie pomagać i o taką pomoc chciałbym prosić.
Awatar użytkownika
aaddaas
Posty: 202
Rejestracja: 26 cze 2013 20:42
Wersja środowiska: LabVIEW 2015

Re: Dostęp do aplikacji na podstawie listy

Post autor: aaddaas »

Hej!
Rozumiem, że aplikacja jest napisana w LabView?
Logowanie możesz zrobić jako osobny VI, który w ustawieniach (ctrl+I) w zakładce Window Apperance wybierasz jako Dialog (działanie jako osobne okno) i w tym VI wczytujesz listę użytkowników i np ich hasła za pomocą read spreadsheet file (szybki sposób) i jeśli użytkownik dobrze wpisze hasło, to puszczaj booleana poza VI.
A w głównym programie ten VI ustawiasz na samym początku aplikacji i wymuszasz wykonanie programu za pomocą kabla error. I oczywiście w zależności od otrzymanej wartości boolean z okna logowania odpowiednio modyfikujesz zachowanie programu.

Jeśli chodzi o czasowy dostęp, to polecam uzyć sobie bloczka elapsed time?.
Obrazek
ODPOWIEDZ