Kontrola exe poprzez przeglądarkę

Jeśli masz coś do powiedzenia w sprawie LabVIEW napisz. Tutaj są tematy, których nie można uściślić do innych działów.
Strzechu
Posty: 9
Rejestracja: 05 paź 2016 22:43
Wersja środowiska: LabVIEW 2017

Kontrola exe poprzez przeglądarkę

Post autor: Strzechu »

Witajcie

Chciałbym kontrolować aplikację exe poprzez przeglądarkę.
Aplikację stawiam na PC z labview runtime, a użytkownicy w sieci lokalnej łączą się z aplikacją

Próbowałem z Web Publishing Tool, ale działa mi tylko w wersji deweloprskiej i przy włączonym trybie Internet Explorer :-\
Dla exe dostaję błędy "Invalid IP address" lub "Requested VI is Not Loaded into Memory on the Server Computer"

Wzorowałem się na tym filmiku:
https://www.youtube.com/watch?v=eACDLUZMWMo&t=12s

Po za tym szukałem na forach NI, ale żadna porada jak na razie nie pomogła.
Mam podejrzenie, że to narzędzie nie jest już wspierane i trzeba używać web servera lub NI G Web.

Testowałem na labview 2018 32bit oraz 2020 64bit

Proszę o pomoc :((
Strzechu
Posty: 9
Rejestracja: 05 paź 2016 22:43
Wersja środowiska: LabVIEW 2017

Re: Kontrola exe poprzez przeglądarkę

Post autor: Strzechu »

Hej,

Problem udało mi się rozwiązać - adres w przeglądarce jest taki sam w trybie deweloperskim jak i w run time.

1) w trakcie testów skonfgurowałem NI Web Server gdzie ustawiłem jakieś hasło, certyfikat a nawet adres IP i port dostępu. Po resecie ustawień do domyślnych zaczęło działać
2) przeglądarka nie łączyła się z exe póki nie zamknąłem środowiska labview
3) W opcja budowania exe w sekcji Advanced wyłączyłem "Allow to run with future labview versions" - to raczej u mnie kwestia róznych wersji labview i bibliotek, ale też może wystąpić.

Pozdrawiam :)
ODPOWIEDZ