Pytanie o DAQmx

Jeśli masz coś do powiedzenia w sprawie LabVIEW napisz. Tutaj są tematy, których nie można uściślić do innych działów.
Gość
Posty: 656
Rejestracja: 10 lis 2003 00:00

Pytanie o DAQmx

Post autor: Gość »

Robie swój program opierając się na przykładzie Acq&Graph Voltage-Int Clk-SW Trig Restarts i mam 2 pytania:
1. Jak zmodyfikować program by była możliwość zmiany liczby jednorazowo odczytanych probek w czasie działania programu ?
2. Jak zmodyfikować program tak by odczytywał on dane w sposob ciągły (ja zrobiłem to podpinając pod tą samą procedure 2 przycisk działający na zasadzie start stop, nie wiem czy to jest dobre rozwiązanie, czy raczej trzeba przerabiać program tak by możliwa była zmiana sample mode na continous sample)?
Pracuje w LabView 8. Z góry dziękuje za odpowiedź
Robson_7777
Posty: 25
Rejestracja: 27 mar 2006 00:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pytanie o DAQmx

Post autor: Robson_7777 »

Jedna z możliwości tak na szybko na obrazku DAQmx lub DAQmx_1. Używasz funkcji Property Node (wybierasz DAQmx Timing), reszta jak na rysunkach. Mam nadzieje ze o to chodzilo :wink:
Pozdrawiam
Gość
Posty: 656
Rejestracja: 10 lis 2003 00:00

Re: Pytanie o DAQmx

Post autor: Gość »

Tak dziękuję o to mi chodziło. Tylko mam pytanie do obrazaka daqmx.jpg czy to ustawianie sample mode działa u Ciebie poprawnie bo u mnie po zmianie z finite na continous nie wyswietla nic na wykresie.
Robson_7777
Posty: 25
Rejestracja: 27 mar 2006 00:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pytanie o DAQmx

Post autor: Robson_7777 »

Przy symulacji na szybko karty pomiarowej za pomoca NI-DAQmx oba rozwiazania dzialaja prawidlowo. Proponuje jednak zastosowac rozwiazanie z rysunku 2 (konfiguracja odbywa sie przed rozpoczeciem zadania pomiarowego, a w petli nastepuje zmiana zadanych parametrow).
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ