Sterownik Rozmyty

Tematy związane z tworzeniem dużych aplikacji. Zaganiednia dotyczące architektury oraz zasad tworzenia optymalnych rozwiązań.
Sargath
Posty: 15
Rejestracja: 24 paź 2006 00:00

Sterownik Rozmyty

Post autor: Sargath »

Witam!
Chce zrobic wirtualny sterownik rozmyty w labview , mam jednak problem z wyznaczenie obszaru rozwarzań , oraz podział na obszary lingwistyczne oraz stopnie przynależności , czy ma ktoś jakieś propozycje jak owy problem rozwiązać. Z góry dziękuje i pozdrawiam
PMaj
Posty: 231
Rejestracja: 04 sty 2004 00:00

Re: Sterownik Rozmyty

Post autor: PMaj »

Witam

Jednym z pomysłów może być użycie gotowego programiku: "fuzzy logic controller design" ktory jest instalowany w LabVIEW wraz z tooklitem PID (jak sie nie mylę) lub z podobnego programiku w Matlabie.

pozdrawiam

pmaj
Nie jestem leniwy
Mam zawyżone wymagania motywacyjne
Robson_7777
Posty: 25
Rejestracja: 27 mar 2006 00:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sterownik Rozmyty

Post autor: Robson_7777 »

PMaj pisze:Witam

Jednym z pomysłów może być użycie gotowego programiku "fuzzy logic controller design" ktory jest instalowany w LabVIEW wraz z tooklitem PID (jak sie nie mylę) lub z podobnego programiku w Matlabie.

pozdrawiam

pmaj
Programik to zbyt wiele powiedziane:) jest to toolkit w którym można znaleźć przykłady regulatorów rozmytych oraz odpowiednie bloczki do realizacji tego typu regulatorów. Wracając do głównego tematu napisz dokladnie czego dotyczy problem? Zgodnie z wypowiedzią poprzednika Matlab posiada również Fuzzy Logic Toolbox, który w prosty sposób pozwala zaprojektować regulator rozmyty, a podobno nowa wersja LabView współpracuje z Matlabem (na marginesie czy ktoś z użytkowników forum wykorzystywał już współprace tych środowisk?). Pozdrawiam
Sargath
Posty: 15
Rejestracja: 24 paź 2006 00:00

Re: Sterownik Rozmyty

Post autor: Sargath »

...mam problem taki .. chodzi mi o realizacje funkcji przynależności. Chodzi o to konkretnie by tak jak w logice rozmytej przydzielić pkt w obszarze rozważań, np w funkcji trapezu gdzie moglbym sobie wybrac dowolny pkt do porównania.


Macie jakies przykłady funkcji trapezowej lub funkcji typu S lub funkcji typu Pi lub Gausa w labview?
czyli np trapezu to Trap(x;a,b,c,d)=max(min(x-a/b-a,d-x/d-c,1),0)
Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam
ODPOWIEDZ