Przesyłanie pliku hex

Jeśli masz coś do powiedzenia w sprawie LabVIEW napisz. Tutaj są tematy, których nie można uściślić do innych działów.
cyki
Posty: 24
Rejestracja: 18 sie 2006 00:00
Lokalizacja: Ĺ»yrardów
Kontakt:

Re: Przesyłanie pliku hex

Post autor: cyki »

Czemu twierdzisz ze jest nieprawdziwa. Możesz mi pokazać co oferuje LabView zatem. Dzieki za wyjaśnienie dotyczące Slide.
Ostatnio zmieniony 13 wrz 2007 12:42 przez cyki, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
jogurt_owocowy
Posty: 1317
Rejestracja: 30 lis 2004 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2015
Lokalizacja: Kraków

Re: Przesyłanie pliku hex

Post autor: jogurt_owocowy »

Jest oczywiste, że program napisany w asemblerze będzie najpewniej efektywniejszy, niż program napisany w C, a ten z kolei od napisanego w LV. I niech będzie, że stosunek efektywności wynosi 1:2:4. Trudno taka jest cena za wygode wysokopoziomowości - przystajemy na nią. Gorzej, gdy na wskutek źle napisanego programu ten stosunek się wypacza do 1:2:40, a jego twórca przyjmuje to bezkrytycznie, bo słyszał, że program w LV nie może działać tak szybko jak ten napisany w C. Zapewne to prawda, co nie znaczy, że nierówność musi być aż tak silna.
Możesz mi pokazać co oferuje LabView zatem.
To już tutaj musisz popytać ;)
cyki
Posty: 24
Rejestracja: 18 sie 2006 00:00
Lokalizacja: Ĺ»yrardów
Kontakt:

Re: Przesyłanie pliku hex

Post autor: cyki »

Czyli pętla wykonuje się tyle razy, ile jest elementów w tablicy. Ok teraz rozumiem. Jesli chodzi o program, to coś wysyła przez RS, zajmuje mu to okolo 2 minuty i przerywa działanie, ale dalem kontrolke do pokazywania wielkości pliku i pokazuje 157473 bajty, zaś plik ma 1,2 Mb. Czyżby nie przeczytał całego? Widzicie jakis błąd?
Ostatnio zmieniony 13 wrz 2007 11:29 przez cyki, łącznie zmieniany 1 raz.
cyki
Posty: 24
Rejestracja: 18 sie 2006 00:00
Lokalizacja: Ĺ»yrardów
Kontakt:

Re: Przesyłanie pliku hex

Post autor: cyki »

Jogurt najpierw piszesz ze to totalna bzdura, teraz przyznajesz mu racje. Zdecyduj sie.
Awatar użytkownika
jogurt_owocowy
Posty: 1317
Rejestracja: 30 lis 2004 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2015
Lokalizacja: Kraków

Re: Przesyłanie pliku hex

Post autor: jogurt_owocowy »

Jogurt najpierw piszesz ze to totalna bzdura
Gdzie?
teraz przyznajesz mu racje
Komu?
cyki
Posty: 24
Rejestracja: 18 sie 2006 00:00
Lokalizacja: Ĺ»yrardów
Kontakt:

Re: Przesyłanie pliku hex

Post autor: cyki »

Sory jogurt. To Mikrobi przyznaje racje temu co mi o tym powiedzial. Zresztą nie wazne, koles napisal kilka programów w życiu i wydawalo mu sie ze jest specjalistą od labview. Zapomnij o tym. Co sądzisz o moim programie?
Awatar użytkownika
Mikrobi
Posty: 1210
Rejestracja: 08 paź 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2017

Re: Przesyłanie pliku hex

Post autor: Mikrobi »

Zacytuj proszę, gdzie zgadzam się z tym absurdem...?
pozdrawiam
Mikrobi

LabVIEW Champion, CLD, CPI
cyki
Posty: 24
Rejestracja: 18 sie 2006 00:00
Lokalizacja: Ĺ»yrardów
Kontakt:

Re: Przesyłanie pliku hex

Post autor: cyki »

Mikrobi pisze:Jest to oczywistą brednią. Opinia taka wywodzi się od ludzi, którzy nie znają się na programowaniu w LabVIEW, za to np. dosyć swobodnie programują w C lub assemblerze. Przenoszą oni swoje nawyki języków w których programują na codzień do LabVIEW, nie zwracając uwagi na to że metoda tworzenia kodu i jego filozofia jest inna.
Oczywiście ponoszą porażkę, ale lekko i bezmyślnie zrzucają winę na środowisko i "opiniotwórczo" wyrażają właśnie takie poglądy.

Czy to nie o to Ci tutaj chodziło. Może źle to zrozumialem, zresztą jak mówie to nie ważne. Niepotrzebnie o tym wspominalem i teraz rozmawiamy o niczym.
cyki
Posty: 24
Rejestracja: 18 sie 2006 00:00
Lokalizacja: Ĺ»yrardów
Kontakt:

Re: Przesyłanie pliku hex

Post autor: cyki »

Pasek postępu dział świetnie, martwi mnie tylko ten rozmiar pliku. Coś za mało pokazuje tych bajtów. Co o tym sądzicie?
Awatar użytkownika
Mikrobi
Posty: 1210
Rejestracja: 08 paź 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2017

Re: Przesyłanie pliku hex

Post autor: Mikrobi »

Get File Size zwraca rozmiar w bajtach a nie bitach, po co zatem dzielisz przez 8...?
Pytanie numer dwa: dane w pliku to raczej nie są liczby typu DBL (zmienno przecinkowe) ? hex ?
pozdrawiam
Mikrobi

LabVIEW Champion, CLD, CPI
cyki
Posty: 24
Rejestracja: 18 sie 2006 00:00
Lokalizacja: Ĺ»yrardów
Kontakt:

Re: Przesyłanie pliku hex

Post autor: cyki »

Masz Rację Mikrobi. Teraz jest dobrze. Wynik się zgada co do bajtu. Poczytałem helpa i rozwiązanie to wziąłem żywcem z przykładu z biblioteki LabView. Teraz już tylko ustalę protokół komunikacji z prockiem i zaczne próby programowania. Jak zadziała, pozostanie tylko rozbudować program o kolejne trzy okienka. O wynikach będę informował. Wielkie dzięki za pomoc.
cyki
Posty: 24
Rejestracja: 18 sie 2006 00:00
Lokalizacja: Ĺ»yrardów
Kontakt:

Re: Przesyłanie pliku hex

Post autor: cyki »

Witam
Trochę byłem ostatnio zajęty i się nie odzywałem. Projekt o którym tu mowa już skończyłem, ale napisałem to w Visual Basic, bo dostarczono mi gotowe biblioteki od producenta tych procków i wszystko stało się prostsze. Programik hula jak ta lala. Jeszcze raz dzięki za pomoc.
Ostatnio zmieniony 18 gru 2007 09:31 przez cyki, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ