Dodawanie kolumny do tablicy 2 wymiarowej!

Tematy związane z tworzeniem dużych aplikacji. Zaganiednia dotyczące architektury oraz zasad tworzenia optymalnych rozwiązań.
Sargath
Posty: 15
Rejestracja: 24 paź 2006 00:00

Dodawanie kolumny do tablicy 2 wymiarowej!

Post autor: Sargath »

Witam ! mam dość banalny problem, tak mi sie wydaje, ale nie mam pomysłu na jego rozwiązanie. Chodzi o to że przepuszczam wektor danych przez pętle for tj {1,2,3} jest to tablica 1 wymiarowa. Wcześniej zadeklarowałem tablice 2 wymiarową o jeszcze nie określonym wymiarze. Bynajmniej jest ona już zadeklarowana.
Sprawa wygląda tak że przepuszczając taki wektor chcę otrzymać tablice 2 wymiarową tak by dodawane do niej kolejno były kolumny z wynikami z pętli, ale nie wiersze. Niestety moja pętla dodaje mi do tablicy dane jedną pod drugą kolumną, ja chciałbym kolumna przy kolumnie. Bardzo proszę o pomoc, z góry dziękuje.
Awatar użytkownika
jogurt_owocowy
Posty: 1317
Rejestracja: 30 lis 2004 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2015
Lokalizacja: Kraków

Re: Dodawanie kolumny do tablicy 2 wymiarowej!

Post autor: jogurt_owocowy »

Niezbyt jasno to opisałeś.

W każdym obiegu pętli na wyjściu Formula Node jest produkowana jedna liczba (skalar). Te liczby mają być ułożone w tablicę 2D, której rozmiar nie jest określony, więc na jakiej podstawie ma być określony wygląd tej tablicy, czyli czy ma ona być 2*6 czy może 3*4?
Sargath
Posty: 15
Rejestracja: 24 paź 2006 00:00

Re: Dodawanie kolumny do tablicy 2 wymiarowej!

Post autor: Sargath »

Nie ma konkretnego rozmiaru, ponieważ użytkownik wprowadza na początku ilość zmiennych które "przelecą" przez wzór i dadzą na wyjściu wynik. Czyli np U1,U2,U3,U4, itd i tu mam 4 zmienne wiec będą 4 wyniki. Te 4 wyniki chcę ułożyć w jedną kolumnę, i jak zmienią sie wartości zmiennych jeszcze raz przepuszczam przez wzór i mam kolejną kolumnę z danymi.
Ostatnio zmieniony 10 lut 2008 23:20 przez Sargath, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
pazuzu
Posty: 30
Rejestracja: 20 lip 2006 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 8.0
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Dodawanie kolumny do tablicy 2 wymiarowej!

Post autor: pazuzu »

Dolaczam taki maly przyklad jak dodawac dane do tablicy 2 wymiarowej nie znajac jej wymiarow. Tzn zakladam ze one sa wczesniej przez cos zadane. Mam nadzieje ze to sie do czegos przyda. Zapisane w trybie zgodnosci dla LV8.0.
Pozdrawiam
Natural Born Philosopher ! :)
Awatar użytkownika
jogurt_owocowy
Posty: 1317
Rejestracja: 30 lis 2004 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2015
Lokalizacja: Kraków

Re: Dodawanie kolumny do tablicy 2 wymiarowej!

Post autor: jogurt_owocowy »

Chodzi Ci prawdopodobnie o coś takiego jak w załączniku.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ