Problem z kolorem plotu w XY Graphs

Jeśli masz coś do powiedzenia w sprawie LabVIEW napisz. Tutaj są tematy, których nie można uściślić do innych działów.
matyfiz
Posty: 9
Rejestracja: 26 mar 2009 13:19
Kontakt:

Problem z kolorem plotu w XY Graphs

Post autor: matyfiz »

Witam, panowie kolejny problem tym razem z kolorem plotu kilkuseri danych w XY Graphs. Mianowiciepo ustawieniu koloru lini oraz przerywania w wlasciosciach wykresu wszysko jest ok, jak na rys ponizej
Obrazek
Po zapisaniu projektu i ponownym otworzeniu LV gubi wczesniejszeustawienia kolorow i wyglada to tak:
Obrazek
Pozostaje poprawnie wyswietlona tylko widoczna elipsa.
POMOCY
Ostatnio zmieniony 29 mar 2009 10:29 przez matyfiz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pazuzu
Posty: 30
Rejestracja: 20 lip 2006 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 8.0
Lokalizacja: Jaworzno

Problem z kolorem plotu w XY Graphs

Post autor: pazuzu »

Proponuje zapisać ustawienia w property nodes dla każdego wykresu. Wybierasz najpierw który plot ma być aktywny i dla niego ustawiasz różne właściwości. Możesz sobie zrobić osobnego subVI-aja z samymi tylko ustawieniami wykresów i wykorzystać również referencję do tego wykresu.

Jeżeli będziesz miał nadal problemy to daj znać. Jak przesiądę się na XP-eka to wrzucę Ci plik z pakietem konfiguracyjnym dla kilku charakterystyk na jednym wykresie.

Pozdrawiam
Natural Born Philosopher ! :)
matyfiz
Posty: 9
Rejestracja: 26 mar 2009 13:19
Kontakt:

Problem z kolorem plotu w XY Graphs

Post autor: matyfiz »

szczerze nigdy nie uzywalem property nodes i nie bardzo dokladnie wiem jak to zrobic, jak bys mi opisal krok po kroku, bede wdzieczny
Awatar użytkownika
coolfon
Posty: 232
Rejestracja: 01 gru 2007 08:59
Wersja środowiska: LabVIEW 2009
Kontakt:

Re: Problem z kolorem plotu w XY Graphs

Post autor: coolfon »

A możesz się podzielić się kodem? Wrzuć vi'a ;)
matyfiz
Posty: 9
Rejestracja: 26 mar 2009 13:19
Kontakt:

Problem z kolorem plotu w XY Graphs

Post autor: matyfiz »

kod jest strasznie zakrecony irozbudowany, watpie abyktos sie polapal dlatego nie wrzucam, rozwiklalem sprawe property nodes tylko mam jeszcze jedno pytanie jesli chodzi o ustawienie koloru, w jakim formacie podawac kolor, RGB nie przyjmuje heksadecymalnie rowniez nie
matyfiz
Posty: 9
Rejestracja: 26 mar 2009 13:19
Kontakt:

Re: Problem z kolorem plotu w XY Graphs

Post autor: matyfiz »

Kod jest strasznie zakrecony irozbudowany, watpie abyktos sie polapal dlatego nie wrzucam, rozwiklalem sprawe property nodes tylko mam jeszcze jedno pytanie jesli chodzi o ustawienie koloru, w jakim formacie podawac kolor, RGB nie przyjmuje heksadecymalnie rowniez nie.

W helpie jest napisane zeby podawac heksadesymalnie ale nie mam pojecie do czego to wpisac bo numeric constans nie przyjmuje.
matyfiz
Posty: 9
Rejestracja: 26 mar 2009 13:19
Kontakt:

Problem z kolorem plotu w XY Graphs

Post autor: matyfiz »

ok panowie wielkie dzieki, juz mam, plusiki rozdane
Awatar użytkownika
pazuzu
Posty: 30
Rejestracja: 20 lip 2006 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 8.0
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Problem z kolorem plotu w XY Graphs

Post autor: pazuzu »

Witam

Chyba się trochę spóźniłem jednak załączę ten plik o którym mówiłem. Może Ci się do czegoś przyda.

Pozdrawiam
Natural Born Philosopher ! :)
matyfiz
Posty: 9
Rejestracja: 26 mar 2009 13:19
Kontakt:

Problem z kolorem plotu w XY Graphs

Post autor: matyfiz »

jeszcze raz dziekuje
ODPOWIEDZ