LabVIEW + karta USB6216 + enkoder

Wszelkie sprawy związane z LabVIEW i komunikacją ze sprzętem. Problemy i ciekawe rozwiązania.
bogdani
Administrator
Posty: 1315
Rejestracja: 30 lip 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2015
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

LabVIEW + karta USB6216 + enkoder

Post autor: bogdani »

Witaj

Musiałbym jutro podzwonić żeby się upewnić, ale na 99,99% nie będziesz w stanie odczytać wejścia cyfrowe i wystawić sygnał analogowy na wyjście co 200 mikrosekund, bo taki jest twoje założenie.
Nie będzie problemem wg mnie matematyka (maszyna stanów i wyliczenie wysterowania), ale przede wszystkich operacje I/O.
Mogę się mylić, dlatego jutro musiałbym to potwierdzić w NI.

bogdani
Ktoś ci pomógł na forum? Podziękuj dając pochwałę.

Obrazek Obrazek Obrazek
bogdani
Administrator
Posty: 1315
Rejestracja: 30 lip 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2015
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

LabVIEW + karta USB6216 + enkoder

Post autor: bogdani »

Dziś się dowiedziałem że powinno się dać to zrobić zwykłą kartą serii M.

Nie napisałeś czy ten kontroler to jest Real Time'owy czy pracuje pod Windowsem.

Pod RT na jednym rdzeniu możesz puścić taką pętlę która odczytuje cyfrówki wylicza sterowanie i wystawia sygnał analogowy. W najgorszym przypadku możesz mieć przesunięcie wystawienia sygnału o jeden cykl, czyli będzie opóźnienie o 0,2 ms względem odczytanej pozycji.
Tyle.

Przez weekend wyszlifuje przykład, który może posłużyć za test. Dziś nie dam rady.

bogdani
Ktoś ci pomógł na forum? Podziękuj dając pochwałę.

Obrazek Obrazek Obrazek
arczi
Posty: 25
Rejestracja: 02 sty 2008 11:33
Kontakt:

Re: LabVIEW + karta USB6216 + enkoder

Post autor: arczi »

Dziękuję bardzo za zainteresowanie i pomoc :) Na kontrolerze jest system Windows XP oraz system LabVIEW RT. Mogę sobie wybrać z poziomu Bios-u lub zworką na kontrolerze PXI który system ma się włączyć.
bogdani
Administrator
Posty: 1315
Rejestracja: 30 lip 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2015
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: LabVIEW + karta USB6216 + enkoder

Post autor: bogdani »

Witaj

Mała obsuwa w czasie, ale tak to bywa z małymi dziećmi i kobietami :-)

W załączniku masz fragment który powinien działać na jednym rdzeniu, a reszta programu na drugim.
Z założenia to się powinno wyrobić. Jeśli nie będzie działało to pobaw się zegarami i sygnałami wejściowymi dla odpowiednich torów pomiarowych.

bogdani
Załączniki
BI.png
Ktoś ci pomógł na forum? Podziękuj dając pochwałę.

Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ