Problem ze starymi VI-jami :/

Tematyka związana z Aplication Builderem oraz tworzeniem wersji exe programów w LabVIEW. Problemy związane z instalatorem programów oraz ich zabezpieczaniem.
piojek
Posty: 8
Rejestracja: 18 lut 2005 00:00

Problem ze starymi VI-jami :/

Post autor: piojek »

Witam,
prosze o pomoc w sprawie utworzenia instalki. Otoz stworzylem alplikacje, ktora wspolpracuje z vi-jami z ver 6.0. Program tworzylem w LabView7.1. Po utworzeniu instalki i jej odpaleniu wyskakuje mi blad, ze aplikacja sklada sie ze starych vi-i i nie moze byc odpalona :( Czy jest jakas mozliwosc ominiecia tego problemu, czy musze przerabiac stare vi-ie (chodzi o komunikacje po RS) ?
Z gory dziekuje za jakiekolwiek sugestie.
Pozdrawiam
Gość
Posty: 656
Rejestracja: 10 lis 2003 00:00

Re: Problem ze starymi VI-jami :/

Post autor: Gość »

jeśli otworzysz stare VI z 6.0 pod 7.1 i będą hulać to po ponownym zapisaniu będą już występować jako 7.1 i nie powinno być problemu - tak mi sie wydaje.
piojek
Posty: 8
Rejestracja: 18 lut 2005 00:00

Re: Problem ze starymi VI-jami :/

Post autor: piojek »

witam,
no własnie nie bardzo to rak chce hulać :/ normalnie mi wszystko śmiga podczas symulacji alepo kompilacjki do *.exe nie działa :/
Awatar użytkownika
Mikrobi
Posty: 1210
Rejestracja: 08 paź 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2017

Re: Problem ze starymi VI-jami :/

Post autor: Mikrobi »

piojek pisze:witam,
no własnie nie bardzo to rak chce hulać :/ normalnie mi wszystko śmiga podczas symulacji alepo kompilacjki do *.exe nie działa :/
Powiem tak: "nie chce hulać" to niezbyt rzeczowe przedstawienie problemu.
Wróżka jest na urlopie.
Opisz problem a postaramy się pomóc.
Co robi program który kompilujesz do exe'ka?
Może ma biblioteki które uległy zmianie lub zmieniły lokalizację, trzeba zatem nieco przybliżyć problem.
Jakie kroki wykonujesz podczas tworzenia aplikacji exe?
Być może przeoczyłeś jakiś etap.
Jakie informacje o błędach dostajesz? Co one oznaczają jeśli występują?
pozdrawiam
Mikrobi

LabVIEW Champion, CLD, CPI
piojek
Posty: 8
Rejestracja: 18 lut 2005 00:00

Re: Problem ze starymi VI-jami :/

Post autor: piojek »

Witam,
faktycznie sie wyraziłem dość mało profesjonalnie ;) Tworzę prosty program. który ma sterować komorą klimatyczną. Korzystam z biblioteki podanej przez producenta komory (funkcje oparte są na komunikacji RS z wykorzystaniem VI 6.0 ). Przed kompilacją wszystko działa poprawnie. Kompiluję wszystko z wykorzystaniem instalera (niestety nie wybieram nic po drodze bo nie wiem za bardzo co można w tych defaultach zmienić by... hulało ;) ).
Po uruchomieniu wyskakuje mi komunikat, że korzystam ze starych Vi-i i program nie będzie działał.
Proszę o jakieś wskazówki
Pozdrawiam
bogdani
Administrator
Posty: 1315
Rejestracja: 30 lip 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2015
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: Problem ze starymi VI-jami :/

Post autor: bogdani »

Sprawa wygląda ciekawie. Mikrobi ma rację, być może problem wynika z błędów spowodowanych odwołaniem do biblioteki.
Ja jednak podejrzewam to co napisał Gość. Otwórz pliki dostarczone przez producenta i zapisz je w wersji 7.1.
Instaler tworzy Run Time Engine w wersji 7.1 i gdy próbujesz uruchomić starsze pliki może pojawić się niezgodność o której piszesz. Musisz to zrobić ze wszystkimi plikami których używasz.

Jak się robi upgrade LabVIEW również należy przekompilować pliki, więc to może być rozwiązanie.

bogdani
Ktoś ci pomógł na forum? Podziękuj dając pochwałę.

Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Mikrobi
Posty: 1210
Rejestracja: 08 paź 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2017

Re: Problem ze starymi VI-jami :/

Post autor: Mikrobi »

Dwie sugestie z mojej strony:

1. Odnaleźć wątek komunikacji szeregowej i przerobić go w sposób odpowiedni dla wersji 7.1 czyli wykorzystać biblioteki VISA

- trochę pracy, ale duża szansa powodzenia.

2. Nie wspomnialeś w jaki sposób zapisujesz pliki przed kompilacją:
proponuję:
File>> Save with Options>> Application Distribution i zapisanie plików w nowym katalogu.

Ta opcja zapisuje wszystkie wykorzystywane przez program pliki w jednym miejscu jednak usuwa ich diagramy, zatem można z nich zrobić już tylko exe'ka lub wykorzystywać je w obrębie tej aplikacji.

- Po zrobieniu exeka problem powinien zniknąc, jesli w grę wchodza różne lokalizacje plików

W zasadzie podejście 1 nalezy zastosować łacznie z drugim (Save with Options>> Application Distribution) . Sugeruję wykorzystanie bibliotek VISA zamiast poprzedniej wersji komunikacji szeregowej. .
pozdrawiam
Mikrobi

LabVIEW Champion, CLD, CPI
piojek
Posty: 8
Rejestracja: 18 lut 2005 00:00

Re: Problem ze starymi VI-jami :/

Post autor: piojek »

Witam,
dziękuję za cenne wskazówki Kolegów. Najpierw posłuchałem tych pierszych rad - Gościa i Bogdaniego- problem znikł... prawie ;) Dużo jednak poszło do przodu z aplikacją. Pozostały pewne dość dziwne problemy. Otóż korzystając z VI-ia producenta, który ma mi zwracać bierzącą temperaturę w komorze, na kompie, który ma posadzone LabView sicko jest w poriadku... Gdy sie z ta aplikacją (exekiem) przeniosę na innego nie zarażonego LabView ;) kompa to otrzymuję temperature tak jak by to był int :/ Jak na razie nie mam pojęcia dlaczego (?)- dodam, że moje indicatory są typu extended.
Dziękuję również Mikrobiemu za sugestie. Sprawdzę tą radę i dam znacia :)
Pozdrawiam i esce raz : Dzięki ! :)
Awatar użytkownika
rumcajs
Posty: 209
Rejestracja: 17 paź 2004 00:00
Lokalizacja: Aktualnie TRW

Re: Problem ze starymi VI-jami :/

Post autor: rumcajs »

Myslę, że załączenie oryginalnych bibliotek producenta na forum pozwoliłoby nam przedstawić potencjalne zagrożenia powodujące Twoje problemy.
Rumcajs.

P.S. Witam po urlopie :)
piojek
Posty: 8
Rejestracja: 18 lut 2005 00:00

Re: Problem ze starymi VI-jami :/

Post autor: piojek »

Witam ponownie,
dzięki za zainteresowanie :) Sprawdziłem również metodę Mikrobiego no i naturliś działa :) Co do tych moich dziwnych problemów z otrzymywaniem wskazania temperatury z komory, problem tkwił w .... ustawieniach regionalnych. :)
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ