rozpoznawanie obrazu problem

Tematyka związana z tworzeniem aplikacji w LabVIEW do obsługi wizji oraz wszelkich operacji na obrazie.
hotdeejay
Posty: 8
Rejestracja: 22 sie 2012 10:25
Wersja środowiska: LabVIEW 2011

rozpoznawanie obrazu problem

Post autor: hotdeejay »

Co do książek, jakieś konkretne tytuły, pozycje...? Cokolwiek... Możesz podać? Jedyne książki jakie znalazłem (2) - nie ma w nich słowa o analizie obrazu...
Projekt jest ważny i istotny, trzeba go wykonać, niestety nie mam nikogo, kogo mógłbym się poradzić i liczyć na wsparcie (poza forum tutaj rzecz jasna hehe).
bogdani
Administrator
Posty: 1315
Rejestracja: 30 lip 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2015
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

rozpoznawanie obrazu problem

Post autor: bogdani »

Tu możesz zacząć od podstaw:
http://www.sensorcentral.com/vision/
http://www.edmundoptics.com/learning-an ... ion-notes/
to tak na szybko.

Poza tym jest koło ciebie integrator systemów wizyjnych - Smiga, dogadaj się z nim, może na zasadzie supportu.
Ktoś ci pomógł na forum? Podziękuj dając pochwałę.

Obrazek Obrazek Obrazek
hotdeejay
Posty: 8
Rejestracja: 22 sie 2012 10:25
Wersja środowiska: LabVIEW 2011

rozpoznawanie obrazu problem

Post autor: hotdeejay »

W żadnym z tych linków nie znalazłem niczego o budowaniu bloczków w LabView pod systemy wizyjne... A o coś takiego by mi chodziło, może znasz jeszcze jakieś inne strony?
Na zasadzie supportu, czyli...?
bogdani
Administrator
Posty: 1315
Rejestracja: 30 lip 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2015
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

rozpoznawanie obrazu problem

Post autor: bogdani »

aaaa, zdawało mi się że zaczynamy od podstaw budowania systemu wizyjnego, czyli optyka, oświetlenie, itd.

Jeśli chodzi o budowanie systemu wizyjnego z bloczków to polecam szkolenie NI
http://sine.ni.com/tacs/app/overview/p/ ... 3/id/1585/

Nawet we wrześniu jest termin ustalony.
Ktoś ci pomógł na forum? Podziękuj dając pochwałę.

Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
smiga
Administrator
Posty: 801
Rejestracja: 04 paź 2009 12:41
Wersja środowiska: LabVIEW 2019
Lokalizacja: Słupsk

Re: rozpoznawanie obrazu problem

Post autor: smiga »

bogdani pisze:Jest taka firma w twojej okolicy :-) smiga wie o niej trochę więcej :D (co ja najlepszego robię :-) )
bogdani pisze:Poza tym jest koło ciebie integrator systemów wizyjnych - Smiga, dogadaj się z nim, może na zasadzie supportu.
Dzięki Bogdani za dobre złowo :-)

Oczywiście jestem otwarty na wszelką współpracę - mój telefon. 662010174

Z materiałów NI, które mogę polecić jako wstęp do wizji to:
Vision Concepts Manual
VISION user manual
VISION Assistant Tutorial
... powinny znaleźć się na dysku twardym po zainstalowaniu modułu wizyjnego, a na pewno można je znaleźć na stronach NI.

... a z innych książek np. Image Processing, Al Bovik... czy z polskich: Ryszard TADEUSIEWICZ, Przemysław KOROHODA, Komputerowa analiza i przetwarzanie obrazów.
Tam znajdziesz większość podstaw. Niestety z wizją jest tak jak już wcześniej wspomniałem i nie tylko ja, że diabeł tkwi w szczegółach.

Oglądnąłem zdjęcia i nie wyglądają one bardzo skomplikowanie więc myślę, że z pewnymi podstawami masz szansę na samodzielne rozwiązanie problemu.

Ja potrzebuję więcej danych:
- czym jest wspomniany rowek na tych obrazach (co najmniej kilka rowków tam widzę :-) ) ?
- chcesz wskazać współrzędne rowka - czy obiekt zawsze będzie w tym samym położeniu, czy też może się poruszać - potrzebujemy układ współrzędnych referencyjnych ... jakiejś kalibracji
... najchętniej dopytałbym o szczegóły przez telefon,bo może się okazać, że dając jedną odpowiedź wygenerujesz kolejne pytanie z mojej strony :-)
__ Arkadiusz Śmigielski, tel. 662 01 01 74___
ObrazekObrazekObrazek
ODPOWIEDZ