Brak ciągłości odczytu na AI

Tematy związane z tworzeniem dużych aplikacji. Zaganiednia dotyczące architektury oraz zasad tworzenia optymalnych rozwiązań.
witl
Posty: 23
Rejestracja: 14 lip 2004 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Brak ciągłości odczytu na AI

Post autor: witl »

Witam,
zaznaczę że chodzi o kartę USB4704 Advantach.
Przy akwizycji na wejściu analogowym pojawiaja mi sie opóźnienia, wygląda to tak że sygnał jakby sie przywieszał. Jest to na pewno związane z przesyłam danych po USB i prawidłowym doborem parametrów "number of samples/ch" i "scan rate (1000 scans/sec)". Jaka jest zasada doboru tych parametrów? Jak np. scan rate = 100s/s to ile powinno być samples/ch żeby pomiar był ciągły?
PiDi
Posty: 641
Rejestracja: 31 gru 2010 01:36
Wersja środowiska: LabVIEW 2017
Lokalizacja: Katowice

Re: Brak ciągłości odczytu na AI

Post autor: PiDi »

Jak się to "przywieszanie" objawia? Coś się gubi? Coś się wyświetla "skokowo"?

Generalnie - dotyczy to trybu ciągłego (Continuous):
Rate (S/s) oznacza, ile próbek zostanie zebranych w ciągu sekundy
Samples/ch oznacza, jaki duży bufor przeznaczamy na nieodczytane jeszcze próbki, co w połączeniu z Rate decyduje o tym, jak często musimy czytać ten bufor żeby nie zgubić pomiarów

Przykładowo:
Rate = 1000 S/s
Samples/ch = 100
Czyli 100/1000 = 0.1 s - musimy czytać bufor próbek co 0.1 s. Łatwo zauważyć, że jak mamy tu 1000 Samples/ch, będziemy odczytywać "paczkę" próbek co 1 s, itd.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
witl
Posty: 23
Rejestracja: 14 lip 2004 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Brak ciągłości odczytu na AI

Post autor: witl »

W załaczniku objaw złej akwizycji - miał to byc sinus...
Generalnie bufor (samples/ch) powinien być większy niż scan rate, tylko jak będzie za duzy to trzeba czekać aż dane sie przetransferują i wyswietlą. Chodzi mi o to jaki margines powinno się zachować żeby dane pojawiały sie w miarę płynnie i nie gubiły sie
Załączniki
error.png
error.png (5.33 KiB) Przejrzano 4836 razy
ODPOWIEDZ