Budowanie tablicy z miejszych tablic.

Tematy związane z tworzeniem dużych aplikacji. Zaganiednia dotyczące architektury oraz zasad tworzenia optymalnych rozwiązań.
Awatar użytkownika
Zenny
Posty: 7
Rejestracja: 24 lis 2012 22:38
Wersja środowiska: LabVIEW 2011

Budowanie tablicy z miejszych tablic.

Post autor: Zenny »

Witam, piszę ponieważ nie potrafię rozwiązać pewnego problemu. Na początku powiem co program powinien robić. W pierwszym kroku wczytuje plik wideo, następnie z każdej klatki wideo pobierany jest fragment obrazu i zamieniany na tablicę. Z tych fragmentów chcę stworzyć jedną dużą tablicę jako obraz wyjściowy. mój problem polega na tym, że tworzę sobie tablicę wymiarów NxM wrzucam ją do pęli For Loop, w której dodawane są kolejno mniejsze tablice (paski jednego piksela, które po nałożeniu jeden na drugi dadzą mi obraz). I właśnie problem jest taki, że za każdym razem jak wykonuje się kolejna iteracja pętli, to podawana jest do niej na nowo tablica wymiarów NxM. W wyniku wychodzi, że obraz który chcę otrzymać zbudowany jest z tablicy wypełnionej zerami i na dole jeden, ostatni pasek, który wrzucony został w ostatniej iteracji. Z góry dziękuję za zainteresowanie i pomoc.
Załączniki
nowy3.vi
(2.63 MiB) Pobrany 370 razy
Awatar użytkownika
Arronax8
Posty: 69
Rejestracja: 06 kwie 2012 21:25
Wersja środowiska: LabVIEW 2012

Re: Budowanie tablicy z miejszych tablic.

Post autor: Arronax8 »

Hmmm... najwidoczniej powinieneś odpowiednio zmodyfikować strukturę programu stosując Shift Register na brzegu pętli For,
dzięki czemu wartości wyjściowe (tablica) z kolejnych iteracji będzie przekazywana do następnych i kolejne wartości (tablice) będą dopisywane do wcześniejszych. ;)
Awatar użytkownika
Zenny
Posty: 7
Rejestracja: 24 lis 2012 22:38
Wersja środowiska: LabVIEW 2011

Re: Budowanie tablicy z miejszych tablic.

Post autor: Zenny »

Faktycznie... tak czułem, że rozwiązanie tego problemu będzie banalne... Próbowałem wcześniej z Shift Register, ale nie zwróciłem uwagi na to, że można podawać sygnał do bramki wejściowej z poza pętli... L-) Dzięki za wskazówkę! ;)
ODPOWIEDZ