Załączanie aplikacji

Tematy związane z tworzeniem dużych aplikacji. Zaganiednia dotyczące architektury oraz zasad tworzenia optymalnych rozwiązań.
Inferno1988
Posty: 5
Rejestracja: 21 maja 2013 13:19
Wersja środowiska: LabVIEW 2012

Załączanie aplikacji

Post autor: Inferno1988 »

Witam. Mam następujący problem. Chciałbym aby moja aplikacja uruchamiała się gdy napięcie na jednym z kanałów karty spadnie poniżej np. 5V. Generalnie chodzi o to, że aplikacja ma coś pomierzyć w momencie kiedy to napięcie spada i chciałbym żeby dokładnie w tym momencie się załączyła. Czy jest jakiś sposób na to?
Awatar użytkownika
smiga
Administrator
Posty: 801
Rejestracja: 04 paź 2009 12:41
Wersja środowiska: LabVIEW 2016
Lokalizacja: Słupsk

Re: Załączanie aplikacji

Post autor: smiga »

Na pewno jest i to pewnie nie jeden.
Coś powinno mierzyć to napięcie, więc pewnie przyda się jakiś wątek (aplikacja) akwizycji danych i detekcji spadku napięcia. Ten wątek/aplikacja może sobie działać w tle (bez panelu frontowego). Później uruchomi inny program.

Nie wiem jak bardzo skomplikowany jest ten "inny program", ale jeżeli nie jest to jakiś olbrzym, to może lepiej zrobić sobie dwie pętle przesyłające sobie dane kolejką czy też notyfikatorem (architektura producent-konsument). Producent to pętla akwizycji danych, która prześle do konsumenta dane, gdy zostanie przekroczony próg napięcia. W takim układzie pętla konsumenta nic nie robi tak długo, jak długo napięcie jest OK, czyli nie zajmuje zasobów. Pracuje więc głównie producent.
__ Arkadiusz Śmigielski, tel. 662 01 01 74___
ObrazekObrazekObrazek
ODPOWIEDZ