odczyt z miernika...

Tematyka związana z tworzeniem aplikacji w LabVIEW do obsługi wizji oraz wszelkich operacji na obrazie.
Awatar użytkownika
jacdaj
Posty: 4
Rejestracja: 08 lis 2005 00:00

odczyt z miernika...

Post autor: jacdaj »

Witam.
Mam pytanko w sprawie pewnej funkcji w vision umożliwiającej odczyt z mierników analogowych (i cyfrowych)...
znalazłem pewien przykład ( w katalogu National InstrumentsLabVIEW 7.1examplesVision3. Applications) plik Meter Example.vi

no i trafiłem na dziwny "problem"... chodzi o to że w tym niby automatycznym systemie trzeba na początku ręcznie zaznaczać położenie wskazówki na początku i końcu skali ... (tzw ROI descriptor)...
niby nic złego - ale jak ktoś nie zaznaczy dokładnie to cały pomiar się sypnie.... :?

w cyfrowych miernikach (przykład w tym samym katalogu) też trzeba zaznaczyć wyświetlacz ...

i tu pytanie: da się to jakoś obejść ? można zrobić żeby labview samo znajdywało skale ?? szukałem w bloczkach i nie znalazłem :(
(mógłbym to ROI wpisać na stałe no ale różne mierniki mają różne rozmiary skali itp :( )

całe szczęście że z komunikacją z kamerą nie miałem problemów ;)
bogdani
Administrator
Posty: 1315
Rejestracja: 30 lip 2003 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2015
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: odczyt z miernika...

Post autor: bogdani »

Witaj

Możesz dokonać omiaru skali (długości) i sam podzielić to na jakieś minimalne odcinki tak by były określone minimalne zmiany na skali.
Musisz tylko znaleźć skalę na obrazie, zmierzyć ja, określić maksymalną wartość na skali, kdokonać jej podziału i sprawdzać w którym z tych dcinków znajduje się wskazówka.

bogdani
Ktoś ci pomógł na forum? Podziękuj dając pochwałę.

Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ