pomoc przy pisaniu pracy

Jeśli masz do zaoferowania pracę dla osoby znającej LabVIEW to ogłoszenie możesz zamieścić w tym dziale.
witek
Posty: 5
Rejestracja: 06 lut 2006 00:00

Re: pomoc przy pisaniu pracy

Post autor: witek »

Kilka słów informacji o tych kodach.Jest to klasa kodów liniowych, która wykorzystuje kodowanie bipulsowe sygnału liniowego, lecz nie kodowanie trójstanowe. Jej przedstawicielem jest kod BP-L, zwany także kodem Manchester, a także kody BP-M i BP-S. W przypadku kodu Manchester, logiczne jedynki ciągu informacyjnego {bn} są odwzorowywane w bipulsy kodu RZ o dodatniej polaryzacji, zaś elementy bn tej sekwencji o wartościach logicznego zera są również reprezentowane przez bipulsy kodu RZ, lecz o przeciwnej fazie, tzn. poziom niski takich bipulsów wytępuje w pierwszej połowie okresu modulacji T, zaś poziom wysoki – w jego drugiej połowie.
W kodzie bifazowym typu BP-M sygnał liniowy jest tak tworzony, że moment znamienny modulacji występuje zawsze na początku każdego bitu informacyjnego, niezależnie od wartości kodowanego bitu informacyjnego bn.
Sygnał liniowy w kodzie BP-S jest tworzony w sposób podobny do kodowania bifazowego BP-M z tym, że w tym wypadku dodatkowa zmiana stanu w sygnale liniowym, występująca pośrodku przedziału bitowego, jest wprowadzana przez logiczne zera, a nie logiczne jedynki, jak miało to miejsce w kodowaniu BP-M. Mam nadzieje, że troche naświetliłem ten problem
Witek
Gość
Posty: 656
Rejestracja: 10 lis 2003 00:00

Re: pomoc przy pisaniu pracy

Post autor: Gość »

Zbyszku zadziwiasz mnie... Skad masz taka wiedze? Nie wierze, ze jestes taka alfa i omega jezeli chodzi o transmisje danych... Lepiej przyznaj sie, ze przepisales definicje z materialow heh A tak BTW to duzo ludzi z WSTE cos sie ostatnio tu zrobilo ;) Ciekawe dlaczego? hehe Gutowanie to nielatwa sprawa :evil:
Awatar użytkownika
jogurt_owocowy
Posty: 1317
Rejestracja: 30 lis 2004 00:00
Wersja środowiska: LabVIEW 2015
Lokalizacja: Kraków

Re: pomoc przy pisaniu pracy

Post autor: jogurt_owocowy »

A co jest ten moment znamienny modulacji? Jest tam jakiś przypisek do definicji w tych materiałach, bo coś niedouczony chyba jestem :?

PS. A czemu gutowanie?
Gość
Posty: 656
Rejestracja: 10 lis 2003 00:00

Re: pomoc przy pisaniu pracy

Post autor: Gość »

Gutowanie - od nazwiska profesora (Gut)
witek
Posty: 5
Rejestracja: 06 lut 2006 00:00

Re: pomoc przy pisaniu pracy

Post autor: witek »

To prawda nie jestem ani Alfą, ani Omegą, a te informacje przekazałem dla osób, które nie wiedzą co to są za kody. Jeśli chodzi o prof.Guta to już oddaliśmy projekt wraz z pełną dokumentacją i został przyjety i oceniony, a co za tym idzie to sam wiesz.Jeżeli jesteś z WST-E to mnie chyba znasz więc mogłeś ze mną porozmawiać. :wink:
Witek
Awatar użytkownika
piotrus_pan1
Posty: 21
Rejestracja: 23 mar 2006 00:00
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

Re: pomoc przy pisaniu pracy

Post autor: piotrus_pan1 »

najbardziej mi sie podoba kod MILLERA pozdro:)
Możemy z ufnością patrzeć w przyszłość, idziemy bowiem słuszną drogą, posiadamy pewnych przyjaciół i wiernych sojuszników, przewodzi nam nieśmiertelna idea."
ODPOWIEDZ