Synchronizacja 2 enkoderów

Jeśli masz coś do powiedzenia w sprawie LabVIEW napisz. Tutaj są tematy, których nie można uściślić do innych działów.
Gość
Posty: 656
Rejestracja: 10 lis 2003 00:00

Synchronizacja 2 enkoderów

Post autor: Gość »

Witam, mam zsynchronizować dwa enkodery. Zrobiony jest przykład ale który potrzebuje zewnętrnego zegara. Ja natomiast słuszałem ze możliwe jest taktowanie za pomocą ai/SampleClock. Czy ktos umie cośtakiego zrobić? Poniżej przedstawiam dotychczasowy program.
Robson_7777
Posty: 25
Rejestracja: 27 mar 2006 00:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Synchronizacja 2 enkoderów

Post autor: Robson_7777 »

Na palecie DAQmx - Data Acquisition znajduje się bloczek DAQmx Trigger, który pozwala wybrać warunki wyzwolenia pomiaru lub generacji sygnału. Wybierając przykładowo opcję Start Digital Edge możesz wskazać skąd ma być pobierany sygnał wyzwalający pomiar (może to być np. wewnętrzy zegar karty pomiarowej). Wszystko zależy jakim sprzętem dysponujesz? Proponuje zajrzeć do helpa gdzie znajduje się opis wszystkich mozliwych opcji tej funkcji (klikając tam zakladkę Terminal Names zobaczysz co może być sygnałem wyzwalającym)
Awatar użytkownika
Can-D
Posty: 11
Rejestracja: 03 kwie 2006 00:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Synchronizacja 2 enkoderów

Post autor: Can-D »

Witaj Slaw
1. W zamieszczonym vi'u jako SampleClock podajesz OnboardClock. Liczniki nie maja dostepnych wewnetrznych zegarow. Sygnal bramkujacy musi byc podany z zewnatrz (?)
2. Co przeszkadza w ustawieniu Arm Start Trigger (synchronizujacego start licznikow) na ai/SampleClock?
ODPOWIEDZ